Du är här:  

Senast ändrad av
Marita Andersson
2019-03-05

LÄRARE

Namn

Sign

Ämnen

Tel

E-post

Abdi Hassan Mohamed Shariif

HAA

Modersmål

81908

hasabd58@edu.gislaved.se

Afndi, Ruki

AfR00



rukafn65@edu.gislaved.se

Al Habal, Mahmoud

AhM02

Modersmål


mahalh77@edu.gislaved.se

Alvehed, Julia

jua

Gy sär

82916

julia.alvehed@edu.gislaved.se

Agriam, Nick

NIA

Ma

81910

nick.agriam@edu.gislaved.se

Ahmetovic, Sead

SEA

Idh

81297

sead.ahmetovic@edu.gislaved.se

Alm, Lina

LAL

Ma

81910

lina.alm@edu.gislaved.se

Andersson, Beatriz

AnB00

BF

81915

beatriz.andersson@edu.gislaved.se

Andersson, Bo

BOA

IP Trä

81724

bo.andersson@edu.gislaved.se

Andersson, Helén

HEJ

En, Fr

81924

helen.andersson@edu.gislaved.se

Andersson, Johanna

JOA

Sh, Idh


johanna.andersson@edu.gislaved.se

Andersson, Rebecka

AnR01

SFI

81929

rebecka.andersson@edu.gislaved.se

Arvidsson, Lisbeth

LIR

Omv

81950

lisbeth.arvidsson@edu.gislaved.se

Arvidsson, Ola

OLA

En, Sv

81924

ola.arvidsson@edu.gislaved.se

Arvidsson, Pia

PIA

Omv.

81950

pia.arvidsson@edu.gislaved.se

Auo Mohamed, Abdulcadir

ABM

Handledare, SFI,

81929

abdulqadir.auomohamed@edu.gislaved.se

Axelsson, Pär

PÄA

Fs, Ps

81958

par.axelsson@edu.gislaved.se

Bajdour, Fatima

BaF01

IM

81906

fatima.bajdour@edu.gislaved.se

Bartelsson, Lars

LAB

SFI

81929

lars.bartelsson@edu.gislaved.se

Becker, Cecilia

BeC00

Fokus

82939

cecilia.becker@edu.gislaved.se

Bergqvist, Anders

ANG

En, Sv

82911

anders.bergqvist@edu.gislaved.se

Bernhardsson, Helene

HEB

En, fr, sp

82911

helene.bernhardsson@edu.gislaved.se

Bernhardsson, Pål

PÅB

El

81914/81946

pal.bernhardsson@edu.gislaved.se

Blomén Jessica

BlJ00

En, Sv

81964

jessica.blomen@edu.gislaved.se

Blomén-Svensson, Bo

BOB

Bild, Media, Esv

82928

bo.blomen-svensson@edu.gislaved.se

Bruhn Bengtsson Annika

BbA00


81958

annika.bruhnbengtsson@edu.gislaved.se

Börjesson, Annelie

ANN

El

81914/81946

annelie.borjesson@edu.gislaved.se

Bylander, Pia

PIB

IM

81906

pia.bylander@edu.gislaved.se

Carlsson, Annelie

anc

Gy sär

81923

annelie.carlsson@edu.gislaved.se

Claesson, Birgitta

BIC

Adm, Da

81928

birgitta.claesson@edu.gislaved.se

Claesson Christer

CHC

Ek.

81928

christer.claesson@edu.gislaved.se

Claesson, Jenny

ClJ00

Ma

81908

jenny.claesson@edu.gislaved.se

Dao, David

DaD00

Ma

81910

david.dao@edu.gislaved.se

Dojcinovska Jelena

JEO

Lärarassistent

81947

jelena.dojcinovska@edu.gislaved.se

Donoso, Andrea

AND

Dans

82937

anddon@edu.gislaved.se

Duric, Visnja

VID

Ma,Te,Cad A

81942

visnja.duric@edu.gislaved.se

Edvinsson, Kent

KEE

El

81914/81946

kent.edwinson@edu.gislaved.se

Einarsson, Ewa

EiE00

Sv, So


ewa.einarsson@edu.gislaved.se

Ekenvärn Svedberg Ammi

EkA

Lärarassistent

81985

ammi.ekenvarn.svedberg@edu.gislaved.se

Ekholm Nestander, Barbro

BAE

SFI

073-0520836

barbro.ekholm@edu.gislaved.se

Ekman, Peder

PEE

Restaurang

82931

peder.ekman@edu.gislaved.se

Ekstrand, Henrik

HEE

Restaurang

82931

henrik.ekstrand@edu.gislaved.se

Englund, Dan

DAE

Idh

81908

daneng.1@edu.gislaved.se

Englund, Ingrid

IEn

Gy sär


ingrid.englund@edu.gislaved.se

Ericsson, Klas

KLR

Ma, Fy

81910

klas.eriksson.1@edu.gislaved.se

Fjellander, Eva

EVF

Sv, SvA, Re

070-1062587

evafje@edu.gislaved.se

Fjordhult, Birger

BIF

El

81914/81946

birger.fjordhult@edu.gislaved.se

Forsberg, Joanna

FoJ00

Ma, Nk


joanna.forsberg@edu.gislaved.se

Forslund, Jösta

FoJ01

För, Ent, Led


josta.forslund@edu.gislaved.se

Fransson, Joachim

FrJ01

Ha

81928

joachim.fransson@edu.gislaved.se

Franzén, Jesper

FrJ

Produktionsteknik

81942

jesper.franzen@edu.gislaved.se

Fridén Åke

ÅKF

Lärarassistent

81985

ake.friden@edu.gislaved.se

Forsberg, Johannes

JOF

Nk, Ge, Bi

81908

johannes.forsberg@edu.gislaved.se

Garcia, Jorge

JOG

Modersmål

81985

jorge.garcia.y.anton@edu.gislaved.se

Glans, Ulrika

GlU00

SFI


ulrika.glans@edu.gislaved.se

Glücksam , Peter

PEG

Sv, Ty

82911

peter.glucksam@edu.gislaved.se

Grozdanic, Admira

GrA02

En, SP, SvA


admira.grozdanic@edu.gislaved.se

Gummesson, Mikael

MIG

Ma

81908

mikael.gummesson@edu.gislaved.se

Hagesjö, Maud

MHA

Hem- o konsumentk.

81950

maud.hagesjo@edu.gislaved.se

Hamdoun, Moataz Bellah

BhM00

Ma


moatazbellah.hamdoun@edu.gislaved.se

Hamdoun, Nourulhuda

HaN01

Sfi

81929

nouham86@edu.gislaved.se

Hansson, Christina

HaC00

Nk, Bi

81908

christina.hansson@edu.gislaved.se

Hedenquist, Niklas

HeN03

Juridik

81928

niklas.hedenquist@edu.gislaved.se

Hedlund, Maria

mad

Gy sär specialpedagog

82916

marhed.1@edu.gislaved.se

Hellroth Larsson, Helén

HEH

Omv

81950

helen.hellrothlarsson@edu.gislaved.se

Henningsson, Marie

HeM02

Re

81927

marie.henningsson@edu.gislaved.se

Hiljemark, Anna

HiA00

Dans

82928

anna.hiljemark@edu.gislaved.se

Holmgren, Gunilla

HoG00

Stöd pers. Gy sär


gunilla.holmgren@edu.gislaved.se

Holmquist, Svante

SVH

Sh, Hi

81958

svante.holmquist@edu.gislaved.se

Howerdal, Anders

ANV

Specialpedagog

81925

anders.howerdal@edu.gislaved.se

Hulebo, Maria

HuM01

Sfi

81929

maria.hulebo@edu.gislaved.se

Hussain, Javed

HuJ00

En, Sv

81924

javed.hussain@edu.gislaved.se

Jarmuszkiewicz, Agnieszka

AGJ

Sv, En

81924

agnjar@edu.gislaved.se

Josefsson, Ingmari

JoI00

SFI

81929

ingmari.josefsson@edu.gislaved.se

Johansson, Annica

JoA03

Bild


annika.johansson1@edu.gislaved.se

Johansson, Eva

EVJ

Gy sär

82916

eva.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Gith

GIJ

En, Hi

82911

gith.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Ingrid

inj

Gy sär

82916

ingrid.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Jörgen

JÖJ

IM

81924

jorgen.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Karin

KAJ

IM bild och form

82928

karin.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Lukas

LUJ

Ma

81942

lukas.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Malin

JoM02

IM


malin.johansson1@edu.gislaved.se

Johansson, Susanne

SUJ

Bild form

82928/82920

susanne.gill.johansson@edu.gislaved.se

Johansson, Therese

THJ

Sv, Sh

81958

therese.johansson1@edu.gislaved.se

Josefsson Mona

moo

Gy sär

81950

monjos@edu.gislaved.se

Jönebratt, Helena

JöH

IM

81964

helena.jonebratt@edu.gislaved.se

Karabegovic, Jasna

JAK

SFI

81929

jasdzi84@edu.gislaved.se

Karlsson, Göran

GKA

IM

81985

goran.karlsson@edu.gislaved.se

Karlsson, Krister

KRK

Sv, Mu, Ljud

82928

krister.karlsson@edu.gislaved.se

Karlsson, Petra

PEK

Lärarassistent

81985

petra.karlsson@edu.gislaved.se

Karlsson, Stefan

KaS00

Specialpedagog

81955

stefan.karlsson@edu.gislaved.se

Kempe, Ulla

KeU00

Ty, Sv


ulla.kempe@edu.gislaved.se

Khosravinejad, Arman

KhA01

Modersmål


arman.khosravinejad@edu.gislaved.se

Koqani Susanna

suk

Gy sär

82916

susanna.koqani@edu.gislaved.se

Kristensson, Eivor

EIK

SFI: Da, Sv

81929

eivor.kristensson@edu.gislaved.se

Lagerstedt Diener Zandra

LdZ00

Restaurang

82931

zandra.lagerstedt.diener@edu.gislaved.se

Larsson, Jenny

LaJ02

Gy sär lärarassistent

82916

jenny.larsson1@edu.gislaved.se

Larsson, Julia

JUL


81910

julia.larsson@edu.gislaved.se

Lassus, Johan

JOL

Idr, Sv

81927/81297

johan.lassus@edu.gislaved.se

Lavigne, Padma

PAL

Restaurang, livsmedel

0725-762832

padma.lavigne@edu.gislaved.se

Lidén, Eva

EVL

Adm, Tur, Hand

82917

eva.liden@edu.gislaved.se

Liljenberg, Arne

ARL

It-samordnare

070-5181027

arne.liljenberg@edu.gislaved.se

Liljenvall, Torbjörn

TOL

Ma, Fy, Elektronik

81910

torbjorn.liljenvall@edu.gislaved.se

Lindén Book, Åsa

ÅSL

Sv, En

81924

asa.linden.book@edu.gislaved.se

Linder, Alexandra

ALL

Drama

82928

alexandra.linder@edu.gislaved.se

Lindqvist, Robin

LiR00

Sv, SvA

81924

 robin.lindqvist@edu.gislaved.se

Lundh, Maria

MAH

BF-ämnen

81915

maria.lundh@edu.gislaved.se

Malmstigen, Maria

MAM

Sv, En

81928

maria.malmstigen@edu.gislaved.se

Manojlovska, Jasmina

JAA

Fokus

82939

jasmina.manojlovska@edu.gislaved.se

Marmullaku, Hanife

HAM

modersmål albanska

81928

hanife.marmullaku@edu.gislaved.se

Martinsson-Sveningsson, Åsa

ÅSM

Hi, Sh, Khi

81958

asamar@edu.gislaved.se

Medic, Emira

EMM

Ps, Sh, Hi

81958

emira.medic@edu.gislaved.se

Mellqvist, Lars

MeL

Teknik  produktion

81946

lars.mellqvist@edu.gislaved.se

Miljevic, Sladjana

MiS03

SFI

81929

sladjana.miljevic@edu.gislaved.se

Mladenovic, Aleksandar

ALM

Cad, Ma

82939

aleksandar.mladenovic@edu.gislaved.se

Moberg Svensson
Anna-Stina

AMS

Sv, En

81964

anna-stina.moberg@edu.gislaved.se

Mladenovic, Stefan

MlS00

Teknik



Moen, Björn

BJM

En, Hi

81927

bjorn.moen@edu.gislaved.se

Mortier Ann-Sofie

ASM

Sv, Re

81924

ann-sofie.mortier@edu.gislaved.se

Muhovic Sabina

SMU

Sfi

81929

sabina.muhovic@edu.gislaved.se

Määttä, Eva

EEM

El

81914/81946

evamaa@edu.gislaved.se

Natsiopoulos, Georgios

NaG00

Ma


georgios.natsiopoulos@edu.gislaved.se

Nilsson, Elisabet

NiE00

Elevassistent


elisabet.nilsson@edu.gislaved.se

Nilsson Johan

JON

Sh, Hi

81958

johan.s.nilsson@edu.gislaved.se

Nilsson Karin

NiK02

Omv


karin.nilsson@edu.gislaved.se

Nordström, Maria

mno

Körsång


maria.nordstrom@edu.gislaved.se

Nordström, Jens-Ove

JEN

IM

81962

jens-ove.nordstrom@edu.gislaved.se

Nyberg, Åke

åny

APL-samordnare

82916

ake.nyberg@edu.gislaved.se

Nyman, Daniel

NyD00

Ma


daniel.nyman@edu.gislaved.se

Oguni, Sayaka

OgS00

SvA

81964

sayaka.oguni@edu.gislaved.se

Olsson, Stig

STO

IP ind/verk

82921

stig.olsson@edu.gislaved.se

Park, Lars

LAP

IM

82911

lars.park@edu.gislaved.se

Parling, Eliana

PaE01

Ma, Fy

81910

eliana.parling@edu.gislaved.se

Pejko Marija

MAR

IM

81906

marija.pejko@edu.gislaved.se

Persson Niklas

NIP00

Bygg

81430

niklas.persson@edu.gislaved.se

Petrén, Jenny

JEP

Bf

81915

jenny.petren@edu.gislaved.se

Petterson Josef

JOP

Sv, So

81958

josef.pettersson@edu.gislaved.se

Pollack, Lina

LIP

Sv, Ty, It

81927

lina.pollack@edu.gislaved.se

Pålsson, Magnus

PåM00

IMSPR

81924

magnus.palsson@edu.gislaved.se

Rudolfsson, Fredrik

FRR

Sfi

81929

fredrik.rudolfsson@edu.gislaved.se

Rumin, Jennie

JED

IM

81947

jennie.rumin@edu.gislaved.se

Rydén Mikael

MIR

Sp, Sv


mikael.ryden@edu.gislaved.se

Samuelsson, Jonas

SaJ01

Bygg

81430

jonas.samuelsson@edu.gislaved.se

Sand, Cecilia

CES

Omv.

81950

cecilia.sand@edu.gislaved.se

Sand, Morgan

MOA

Bygg

81430

morgan.sand@edu.gislaved.se

Sandbacka, Yvonne

YVS

IM

82917, 070-299 16 56

yvonne.sandbacka@edu.gislaved.se

Seth, Daniel

SeD00

Ha

81928

daniel.seth@edu.gislaved.se

Sharif, Lanja

LAS

Sfi

81929

lanja.sharif@edu.gislaved.se

Sharif, Salim

SAS

IM

81908

salim.sharif@edu.gislaved.se

Sigvardsson, Niklas

NIS

Ek


niklas.sigvardsson@edu.gislaved.se

Sjöberg Rosén, Viktoria

vis

Fokus IM

81906

viktoria.sjoberg@edu.gislaved.se

Sjögren, Gert

GES

Ha

81928

gert.sjogren@edu.gislaved.se

Smoljan, Ana

SmA00

Projektledare

81929

ana.smoljan@edu.gislaved.se

Stankovski, Vlado

StV00

Lärarassistent

81928

vlasta77@edu.gislaved.se

Starck, Carolina

CAS

Sfi

81929

carolina.starck@edu.gislaved.se

Stjerneby, Maria

StM05

Bf


maria.stjerneby@edu.gislaved.se

Ström, Stefan

STS

Id

81297

stefan.strom@edu.gislaved.se

Ståhl, Anders

AST

Fe

81928

anders.stahl@edu.gislaved.se

Söderberg, Hanna

HAÖ

Sp, En

81927

hanna.soderberg@edu.gislaved.se

Tegnhammar, Barbro

BAT

IM, Gy sär

81950

barbro.tegnhammar@edu.gislaved.se

Tcunanova, Zulfija

ZUT

Ty

81929

zulfiia.tcunanova@edu.gislaved.se

Themar, Tomas

TOT

Ke, Nk

81908

tomthe@edu.gislaved.se

Ullman Ohliw, Anna

AUL

Omv

81950

anna.ullman.ohliw@edu.gislaved.se

Undevall, Lotta

LOU

Restaurang, livsmedel

82931

lotta.undevall@edu.gislaved.se

Utterström, Ragnhild 

RAU

Sv, Re

81958

ragnhild.utterstrom@edu.gislaved.se

Vesterlund, Rebecka

VeR00

Sv


rebecka.vesterlund@edu.gislaved.se

Vucki, Sanela

VuS00

Gy sär


sanela.vuckic@edu.gislaved.se

Warnegård, Anders

ANW

Kval, Te, Cad A

81942

anders.warnegard@edu.gislaved.se

Wilck Ivarsson Gunilla

WiG

SvA

81906

gunilla.ivarsson@edu.gislaved.se

Åkerblom, Anna

ÅkA00

HPH


anna.akerblom@edu.gislaved.se

Årlén, Sofia

SOR

En

81924

sofia.arlen@edu.gislaved.se

Älmqvist, Jeanette

jea

Gy sär

82916

jeaalm@edu.gislaved.se

Önnestam, Helena

HEN

SvA

82911

helena.onnestam1@edu.gislaved.se

Post- och leveransadress Gislegatan 1, 332 33 Gislaved
Besöksadress Gislegatan 5, 332 33 Gislaved
Tel 0371-819 00  |  Fax 0371-807 32  |  E-post gislaveds.gymnasium@edu.gislaved.se


 

Kontaktcenter
Gislaveds kommun
0371-810 00


Länk till Gislaveds kommun